• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Kordzik plamisty (Pyrrhulina vittata)

 

 

 

systematyka kąsaczowate
pochodzenie Ameryka południowa: dorzecze Amazonki
temperament spokojna
pokarm żywy, mrożony
miejsce w zbiorniku środek
wielkość akwarium 80 cm (120 litrów)
woda miękka, lekko kwaśna
temperatura 24 - 27 °C
pH 6,0 - 7,2 pH
rozmiar ryby 15 cm
opis Ta ryba o smukłym kształcie i pięknym ubarwieniu ma pokojowe usposobienie względem innych mieszkańców akwarium, dlatego nadaje się do akwariów wielogatunkowych, z obsadą o podobnej wielkości.
Ryby te nie powinny być trzymane pojedynczo ani parami, mimo że samce przejawiają agresję wobec innych samców tego samego gatunku. Najlepiej jest przeznaczyć dla kordzików odpowiednio duże akwarium z wolną przestrzenią do pływania i kryjówkami dla niewielkiego stada, dzięki temu będą mogły się skryć w sytuacji zagrożenia oraz korzystać z otwartej przestrzeni. Zalecane jest niezbyt jaskrawe światło oraz ciemne podłoże, a także filtr o dużym przepływie wody w celu wytworzenia odpowiednio silnego nurtu.
Gatunek ten preferuje pokarm żywy, ale zjada także pokarmy mrożone i liofilizowane. Płatki i inne pokarmy suche spożywa niechętnie.

dymorfizm płciowy niemożliwy do rozróżnienia

rozmnażanie Samiec strzeże ikry, składanej na szerokolistnych roślinach lub kamieniach, aż do czasu wylęgu po około dwóch dniach.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Niektóre morskie krewetki np. Lysmata amboinenensis są swoistymi sanitariuszami - wynajdują i zjadają pasożyty w ciele ryby, która zwykle chętnie poddaje się takiej kuracji.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 

Jumi Seopilot