• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Pyszczak cesarski (Aulonocara nyassae)

 

 

 

systematyka pielęgnicowate
pochodzenie Afryka: jezioro Malawi
temperament agresywna
pokarm żywy, mrożony
miejsce w zbiorniku środek
wielkość akwarium 80 cm (120 litrów)
woda miękka, lekko kwaśna
temperatura 24 - 28 °C
pH 7,5 - 8,0 pH
rozmiar ryby 18 cm
opis Ta pielęgnica z jezior Wielkiego Rowu Afrykańskiego potrzebuje  przestronnego akwarium z dobrą  filtracją, ze sporą liczbą skalnych kryjówek, najlepiej ułożonych w klif wzdłuż tylnej ściany zbiornika. Bardzo ważne jest, aby konstrukcja zbudowana z kamieni była bezpieczna, np. szersza u dołu i zwężająca się ku górze, a kamienie połączone były silikonem akwarystycznym, który jest nietoksyczny dla mieszkańców zbiornika. Można się również pokusić o doskonałe syntetyczne projekty skał wykonane specjalnie na potrzeby akwariów „afrykańskich". Rybom należy zapewnić wolną przestrzeń do pływania w przedniej części akwarium, natomiast podłoże powinno być jasne i drobnoziarniste.

dymorfizm płciowy Samce większe i intensywniej wybarwione.

rozmnażanie Wszystkie ryby z rodzaju Aulonocara inkubują ikrę - samica trzyma w pysku około 60 ziaren do chwili wylęgu młodych. Przez pewien czas chroni także młode, biorąc je do pyska w razie niebezpieczeństwa.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Rekiny posiadają ampułki Lorenziniego pozwalające wykrywać niewielkie ładunki elektryczne wytwarzane przez mięśnie poruszających się ofiar.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

Jumi Seopilot