• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Sturisoma panamense

 

 

 

systematyka zbrojnikowate
pochodzenie Ameryka środkowa: Panama
temperament spokojna
pokarm roślinny
miejsce w zbiorniku przydenne
wielkość akwarium 100 cm (250 litrów)
woda miękka do średnio twardej, lekko kwaśna
temperatura 22 - 27 °C
pH 6,5 - 7,2 pH
rozmiar ryby 25 cm
opis Ryba ta jest długa i smukła. Ze względu na ich łagodną, tolerancyjną naturę, ten i inne pokrewne mu gatunki mogą być hodowane w akwarium towarzyskim, ale ze względu na ich sporą wielkość akwarium powinno być duże.
Akceptuje większość pokarmów, chociaż podobnie jak inne zbrojnikowate jest gatunkiem głównie roślinożernym, zeskrobującym glony i żywiącym się żyjącymi pośród nich mikroorganizmami.
Dla tego gatunku najlepsza jest czysta (dobrze filtrowana) woda płynąca, podobnie jak niezbyt jaskrawe światło i duża liczba miejsc do odpoczynku, a także sporo kryjówek między skałami i korzeniami. Jest to ryba spokojna, chociaż osiąga sporą wielkość i z tego powodu wymaga przestronnego zbiornika. Przydatne jest też oświetlenie nocne. Woda powinna być obojętna lub lekko kwaśna i miękka do średnio twardej.

dymorfizm płciowy Samce mają długie wąsiki

rozmnażanie Samce (które można rozpoznać po wąsikach) strzegą kleistej ikry, składanej czasem na bocznych ścianach akwarium. Wylęg trwa 8-10 dni, w zależności od temperatury wody.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Niektóre morskie krewetki np. Lysmata amboinenensis są swoistymi sanitariuszami - wynajdują i zjadają pasożyty w ciele ryby, która zwykle chętnie poddaje się takiej kuracji.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Jumi Seopilot