• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Jordanelka florydzka (Jordanella floridae)

 

 

 

systematyka karpieńcowate
pochodzenie Ameryka północna: Floryda
temperament spokojna, stadna ryba
pokarm roślinny
miejsce w zbiorniku środek
wielkość akwarium 60 cm (50 litrów)
woda miękka
temperatura 19 - 25 °C
pH 6,7 - 8,2 pH
rozmiar ryby 6,5 cm
opis Ten wytrzymały i aktywny gatunek powinien przebywać w towarzystwie innych silnych ryb, w akwarium bez delikatnych i płochliwych współmieszkańców. Z powodu jego roślinożerności dekoracja roślinna powinna się składać z roślin wytrzymałych lub niesmacznych.
Choć samce zwykle przejawiają agresję względem innych samców własnego gatunku, wobec innych ryb są raczej tolerancyjne, toteż mogą przebywać w akwariach towarzyskich. Głównym czynnikiem ograniczającym jest w tym przypadku temperatura. W przedniej części akwarium powinna być otwarta przestrzeń do pływania, a boki i tył należy gęsto obsadzić wytrzymałymi roślinami. Podłoże układamy ze żwirku, co umożliwia samcom utworzenie zagłębień, w których odbywa się tarło. Najlepsze jest takie ustawienie akwarium, by wpadało do niego światło słoneczne.

dymorfizm płciowy Samice o bladszym ubarwieniu, są bardziej zaokrąglone niż samce.

rozmnażanie Jordanelka rozmnaża się na dwa sposoby: albo rozrzucając ikrę między roślinami pierzastymi, albo składając ją w zagłębieniu wykonanym przez samca w podłożu. W obu przypadkach samiec chroni ikrę do chwili wylęgu młodych, co następuje 6 do 9 dni później, w zależności od temperatury.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Węgorz Elektryczny to mała elektrownia - moze wytwarzać napięcie dochodzące do 300-600V i natężeniu poniżej 1A.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

Jumi Seopilot