• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Limka czarnopręga (Limia nigrofasciata)

 

 

 

systematyka piękniczkowate
pochodzenie Ameryka środkowa: Haiti
temperament spokojna, stadna ryba
pokarm roślinny
miejsce w zbiorniku środek
wielkość akwarium 60 cm (50 litrów)
woda woda twarda, zasadowa
temperatura 24 - 28 °C
pH 7,0 - 8,5 pH
rozmiar ryby 6 cm
opis Ta spokojna ryba stadna dobrze się czuje w różnych warunkach, jeśli tylko woda nie jest miękka. Najlepszy odczyn pH to między neutralnym i zasadowym, a twardość – umiarkowana. Garbatka potrzebuje otwartej przestrzeni do pływania, otoczonej z tyłu i po bokach roślinnością; z tych części zbiornika nie zeskrobujemy glonów. Choć spotyka się czasem populacje tych ryb w słonawych wodach Haiti, niewielki dodatek soli (1 łyżeczka na 4,5-5 litrów) nie jest konieczny.

dymorfizm płciowy Samice są większe od samców. Samce mają organ płciowy, zwany gonopodium oraz wzorzystą płetwę grzbietową, którą naprężają gdy chcą zaimponować samicy. Samce mają charakterystyczny garb.

rozmnażanie W jednym miocie może być do 60 młodych, a odstępy między miotami liczą od 4 do 10 tygodni. Przypuszcza się, że w wyższej temperaturze rodzi się więcej samic.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Mieczyki potrafią zmieniać płeć. Samiec może zamienić się w samicę przy zachowaniu gonopodium i stać się zdolnym do rozrodu.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Jumi Seopilot

kancelaria prawna windykacja wrocław
windykacja długów i należności wrocław woj dolnośląskie długi wierzytelności odzyskiwanie płatności obrót należnościami usługi