• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Piskorek Myersa (Acanthophthalmus myersi)

 

 

 

systematyka piskorzowate
pochodzenie Azja południowa: Tajlandia
temperament spokojna
pokarm roślinny, suchy, żywy, mrożony
miejsce w zbiorniku przydenne
wielkość akwarium 60 cm (50 litrów)
woda miękka, lekko kwaśna
temperatura 24 - 30 °C
pH 6,5 - 7,2 pH
rozmiar ryby 8 cm
opis Są rybami przydennymi, szukającymi pełzającego bądź zakopującego się żywego pokarmu. Podłożem powinien być drobny żwirek o okrągłych, gładkich krawędziach. Ponieważ ryby te potrafią się przecisnąć przez najcieńszą szparkę, zbiornik musi być przykryty szczelną pokrywą. Wewnątrz akwarium, obsadzonego gęstą roślinnością, wyposażonego w skałki, groty i kamienie, służące za kryjówki, światło powinno być niezbyt jaskrawe, a na powierzchni wody - gruba warstwa roślin pływających. Mimo że cierniooczki bywają aktywne w ciągu dnia, należą wraz z pokrewnymi im gatunkami do gatunków aktywnych o zmierzchu, w nocy i nad ranem i wówczas wykazują się ogromną energią. Warto więc zainstalować nocne oświetlenie umożliwiające ich obserwację.
Zjada większość pokarmów, szczególnie preparaty opadające na dno i żywy, przydenny.

dymorfizm płciowy brak widocznego

rozmnażanie Ryby te trą się pod powierzchnią wody, bok przy boku, w ruch ślizgowym tak szybkim, że na powierzchni powstają wiry i fale. Po wyrzuceniu z ciała produktów płciowych ryby gwałtownie opadają na dno, wypuszczając z pyska liczne pęcherzyki powietrza. Powtarzają ten proces co 5-10 minut przez dwie do czterech godzin. Zielonkawe jaja o średnicy 1 mm produkowane są w olbrzymiej ilości. Czasami zdarza się, że samice same spontanicznie wycierają się pośród roślin. W niewielkich odstępach czasowych „wystrzeliwują” jednorazowo ponad 100 białych (nie zielonych) jajeczek. Z zapłodnionych jaj po dobie wylęgają się larwy. Mają one pomocnicze, krzaczaste skrzela zanikające po dwóch tygodniach. Najodpowiedniejszym pokarmem dla nich są larwy solowca.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Danio pręgowane potrafi zregenerować swoje uszkodzone serce. W jego sercu znajdują się komórki progenitorowe odbudowujące uszkodzoną tkankę serca.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

Jumi Seopilot

alginian sodu
W sklepach online kupić można produkty z każdej kategorii. Nawet zakup substancji chemicznych takich, jak alginian sodu nie jest dzięki temu żadnym problemem.
sklep.biomus.eu