• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zagrzebka afrykańska (Nothobranchius guentheri)

 

 

 

systematyka karpieńcowate
pochodzenie Afryka
temperament agresywna
pokarm żywy
miejsce w zbiorniku przydenne
wielkość akwarium 60 cm (50 litrów)
woda miękka, lekko kwaśna
temperatura 22 - 26 °C
pH 6,5 - 8,0 pH
rozmiar ryby 5 cm
opis Ze względu na agresywne zachowanie samców względem siebie w obrębie własnego gatunku należy trzymać jednego samca z kilkoma samicami w akwarium jednogatunkowym. Jeśli jednak akwarium ma spore rozmiary i bujną roślinność, co umożliwia samcom wyznaczenie niepokrywających się terytoriów, wówczas kolekcję można poszerzyć i mieć kilka stale rywalizujących ze sobą samców - sytuacja taka często się zdarza w naturze. Ryba potrzebuje wolnej przestrzeni do pływania przedzielonej kępkami roślin, korzeniami itp. Podłoże powinno być ciemne i miękkie, np. torfowe, a woda miękka i lekko kwaśna.
Choć może jeść płatki i inne suche preparaty, dieta zagrzebki afrykańskiej powinna się składać głównie z żywych pokarmów.

dymorfizm płciowy Samce czerwono-niebieskie, samice koloru cielistego.

rozmnażanie Ten gatunek sezonowy zakopuje ikrę w podłożu (torfie). Powinna być przechowywana w wilgotnych warunkach (patrz Cynolebias) przez trzy do czterech miesięcy, aż do ponownego namoczenia wodą. Żyje w często wysychających zbiornikach wodnych, w związku z tym jej rozwój jest bardzo szybki. Młode osiągają dojrzałość płciową już po 3–4 tygodniach, po czym codziennie składają ikrę. Żyją jedynie kilka miesięcy, do momentu kolejnego wyschnięcia zbiornika wodnego. Ikra jest w stanie przetrwać czas suszy i wraz z napełnieniem zbiornika wylęga się nowe pokolenie.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Pielęgnice zebry żyją w związku monogamicznym, para zostaje ze sobą na zawsze.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

Jumi Seopilot

tabletki kamagra
krótki opis przy zaburzeniach wzwodu skuteczny lek to twój klucz do udanego życia seksualnego przedstawiamy państwu jeden z najlepszych środków