• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Kolcobrzuch zielony (Tetraodon fluviatilis)

 

 

 

systematyka rozdymkowate
pochodzenie Azja południowo-wschodnia
temperament agresywna
pokarm roślinny, suchy, żywy, mrożony
miejsce w zbiorniku przydenne
wielkość akwarium 80 cm (120 litrów)
woda neutralna do nieco zasadowej
temperatura 24 - 28 °C
pH 5,9 - 7,5 pH
rozmiar ryby 17 cm
opis Wszystkie kolcobrzuchy sprawiają wrażenie ryb łagodnych i atrakcyjnych, lecz ich spokojne ruchy stoją w sprzeczności z agresją, która wespół z silnym uzębieniem może skończyć się poważnymi ranami u mniejszych, współmieszkańców akwarium.
Osobniki młodociane są zwykle spokojne, lecz z czasem stają się coraz bardziej agresywne, zwłaszcza względem przedstawicieli własnego gatunku. Dlatego też ryby dorosłe trzeba hodować pojedynczo lub w akwarium towarzyskim z silnymi współmieszkańcami podobnej wielkości. Mimo apetytu tych ryb na rośliny akwarium powinno być nimi gęsto obsadzone z tyłu i po bokach, z pozostawioną przestrzenią z przodu. Najlepiej posadzić rośliny twarde lub niesmaczne. Kolcobrzuchy potrzebują także kilku kryjówek. Woda powinna być neutralna do nieco zasadowej i twarda, z dodatkiem soli (ok. 1 łyżeczki na 4,5-5 litrów wody).
Zjada różnorodne pokarmy, m.in. ślimaki (doskonale potrafi oczyścić akwarium z plagi tych mięczaków). Lubi pokarm roślinny, np. sałatę i niektóre rośliny akwariowe, a także preparaty w postaci tabletek i granulek.

dymorfizm płciowy brak widocznego

rozmnażanie Złożonej na kamieniu ikry pilnuje samiec. Wylęg następuje po 6-7 dniach.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Mieczyki potrafią zmieniać płeć. Samica może się zmienić w samca, lecz odwrotna sytuacja zachodzi bardzo rzadko.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 124 gości 

Jumi Seopilot