• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Kakadu - Warszawa Arkadia

arkadiaData wizyty: 30.12.2011

KAKADU Arkadia- poniżej przeczytasz jak wypadł sklep w naszej ocenie.


Pod koniec grudnia odwiedziliśmy warszawski sklep sieci Kakadu, znajdujący się w centrum handlowym "Arkadia".

 

kakadu-arkadia-01

W witrynie sklepu znajdują się dwa zbiorniki których zadaniem jest przyciąganie wzrok potencjalnych klientów przechadzających się po alejkach CH. Niestety jeden ze zbiorników był w trakcie likwidacji i jedynie straszył swoim wyglądem. Najwidoczniej obsługa nie miała czasu się nim zająć i aktualną ich funkcją jest straszenie klientów.

kakadu-arkadia-03

Drugi zbiornik prezentował się lepiej ale wyglądem nie zachwycał - zamek w ramach dekoreacji i mętna woda nie wskazują na kreatywne podejście obsługi do tematu zakładania zbiorników pokazowych.

kakadu-arkadia-04

Szerokość oferty to duży atut tego sklepu. Dostępne są zbiorniki, pełna gama akcesoriów i wyposażenia do akwariów. Towar co prawda jest pozamykany w gablotach i kupienie nawet siatki na ryby wymaga "dobicia się" do obsługi sklepu.

 

kakadu-arkadia-05kakadu-arkadia-06

kakadu-arkadia-06

kakadu-arkadia-07

Kaskada roślinna była średnio zaopatrzona ale chyba każdy akwarysta znajdzie w nim popularne gatunki roślin do obsadzenia w zbiorniku. Uwagę przykuwa bardzo ciekawy wybór korzeni - to jeden z niewielu sklepów gdzie można dostać korzenia o bardzo dużych gabarytach (nawet ponad metrowej długości).

kakadu-arkadia-12

W ofercie znajdują się również "pseudo-akwaria" w postaci skarbonek, małych plastykowych zbiorników oraz pełny wybór sztucznych roślin, kolorowych żwirków i tp.

kakadu-arkadia-09

kakadu-arkadia-10

Niestety Kakadu w Arkadii odstaje cenowo od innych sklepów. Sklep ma wyższe ceny niż inne sklepy ale takie jest prawo rynku - zyskują na popularności centrum handlowego.

Doszliśmy do stanowisk z rybami. Pierwsze cos się rzuca w oczy zniszczone, zardzewiałe  i niestety brudne stanowisko operacyjne obsługi. Sklep w tak popularnym centrum handlowym powinien zadbać nie tylko o ekpozycję ale również o widoczne elementy zaplecza.

kakadu-arkadia-16


Wybór ryb był zadowalający - w zbiornikach pływały popularne gatunki ale również nieczęsto spotykany Tropheus Duboisi. Co prawda tabliczka z ceną ryby posiadała błąd  w nazwie (Dubois zamiast Duboisi) ale to nieistotny szczegół kiedy się spojrzy na cenę (35 zł za rybkę).

kakadu-arkadia-13

Tropheus Duboisi

Wychodząc natrafiliśmy na stanowisko z zaprezentowanymi bojownikami. Ryby było osowiałe, kilka na skraju wykończenia a jedna martwa unosiła się przy powierzchni. Prawdziwy koszmar!

 

kakadu-arkadia-18

kakadu-arkadia-17

 

W momencie kiedy zrobiłem zdjęcie martwej ryby, zostałem zaczepiony przez ochronę sklepu. Usłyszałem że w sklepie nie wolno robić zdjęć ponieważ błysk flesza straszy ptaki. Odparliśmy że nie mamy w lampy błyskowej w telefonie którym robimy zdjęcia, a klatki z ptakami i gadami znajdują się w innej części sklepu. Dalszej dyskusji nie prowadziłem, nie miało to kompletnie żadnego sensu, i skierowałem się do wyjścia. Najwidoczniej obsługa zareagowała dopiero kiedy dotarłem do stanowisk ze śniętymi rybami i fakt udokumentowania tego stanu im się nie spodobał.
Przed wyjściem przekazałem obsłudze że mają martwego bojownika ale w odpowiedzi usłyszałem że ryba nie jest martwa tylko śpi. Nie chciałem słuchać kolejnych bzdur i opuściłem sklep.

plus Plusy
- dobre zaopatrzenie
- "skuteczna" ochrona

minus Minusy
- ceny
- brak zainteresowania ze strony obsługi
- niedbałość o wizerunek sklepu
- stan ryb w zbiornikach

Po około 15 minutach wróciłem do sklepu aby sprawdzić czy truchło nadal znajduje się w mini-zbiorniku - ryba została usunięta. Najwyraźniej zasnęła na dłużej niż się wydawało pracownikom sklepu.

 

Komentarze   

 
0 #6 Administrator 2013-02-10 15:42
Ocena sklepu jest sporządzana "oczami klienta". Nie jest potrzebne doświadczenie w pracy w sklepie aby dokonać subiektywnej oceny. Rozumiem że jesteś pracownikiem sieci któremu nie "w smak" są niepochlebne opinia.

Jak można nie "czepiać się" martwych bojowników czy chlewu na stanowisku operacyjnym.
Cytować
 
 
0 #5 Guest 2013-02-10 10:13
Do autora:

Chlopie! Chyba nigdy nigdzie nie pracowales czepiajac sie do takich rzeczy. Pewnie siedzisz synalku na cieplej posadce po.znajomosci i wypisujesz taki kretynizm. Nie masz zielonego pojecia na temat pracy w sklepie zoologicznym to sie nie wypowiadaj. Powtarzam zoologicznym nie stricte akwarystycznym.
Cytować
 
 
0 #4 Guest 2012-02-17 17:11
znm jeszcze jeden sklep który jest w nowym sączu w akwarium z złotymi rybkami było niedawno około3 śniętyh ryb a kilka było horyh ceny są dobre szynszyle są postawione na oknie :sigh: a papużki nierozłoczki powinny być trzymane parkami a sprzedawczyni samice sprzedala :eek: lecz pani ze sklepu jest miła i służy dobrą radą
Cytować
 
 
0 #3 Administrator 2012-01-20 18:40
Nie wydaje mi się abym był w błędzie. Pani dr Marta Mierzeńska opisała w taki sposób rodzaj tropheusa.
Cytować
 
 
0 #2 Guest 2012-01-20 14:11
Co prawda tabliczka z ceną ryby posiadała błąd w nazwie (Dubois zamiast Duboisi).....


Autor tego tekstu jest w błędzie. Z tego co wiem to nazwa Duboisi (zamiast Dubois) jest ukłonem w stronę Pani Mierzeńskiej, która błędnie nazywa odmianę tej ryby.
Cytować
 
 
0 #1 Guest 2011-08-18 10:16
A co Pan myśli o innych zwierzętach w tym sklepie?j
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Węgorz Elektryczny to mała elektrownia - moze wytwarzać napięcie dochodzące do 300-600V i natężeniu poniżej 1A.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Jumi Seopilot