• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Kulom STOP! - Akcja Magazynu AkwariumRedakcja Magazynu Akwarium rozpoczyna akcję mającą na celu sprzeciw przeciwko trzymaniu ryb w okrągłych pseudo-akwariach zwanych potocznie "kulami". Na początek redakcja Magazynu akwarium zaplanowała emisję najnowszego numeru z kontrowersyjną okładką pokazującą problem jakim jest męczenie zwierząt poprzez stosowanie takiego "akwarium".
Naszym zdaniem akcja jest słuszna, porusza bardzo poważny problem jakim jest powszechne stosowanie kulistych zbiorników. Hodowanie zwierząt w tego typu zbiornikach jest zakazane w kilku krajach (np Niemcy i Szwecja), niestety w Polsce brakuje odpowiednich regulacji prawnych. Zdajemy sobie sprawę że popularność "kul" wynika z niewiedzy młodocianych akwarystów a nie ze złych chęci, dlatego wymagane są akcje społeczne mające na celu uświadamianie klientów - przede wszystkim w sklepach akwarystcznych.
Zastanawia nas jaki wpływ będzie miało całe przedsięwzięcie na relacje z największym, polskim producentem kulistych zbiorników - firmą Aquael, która jest jednym z głównych reklamobiorców.
Akcję popieramy i będziemy wspierać działanie redakcji MA. 
Poniżej znajdziecie 2 projekty - jeden z nich zostanie wybrany na okładkę najnowszego numeru MA:
Projekt 1:
Projekt 2:
 

Komentarze   

 
+1 #2 Administrator 2012-08-30 12:44
Producenci i sklepy kierują się czystą ekonomią - jeżeli jest popyt na taki towar to będą go sprzedawać. Problem można rozwiązać edukowaniem lub ustawowym zakazem.
Niestety etyka przegrywa z rachunkiem finansowym...
Cytować
 
 
+1 #1 Guest 2012-08-30 10:34
jestem jak najbardziej za, choć wiadomo ciężko będzie przemówić producentom a tym bardziej sklepom do rozumu skoro kule to taki wielki biznes ale mam nadzieję, że w końcu uda się ich zakazać
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Pielęgnice zebry żyją w związku monogamicznym, para zostaje ze sobą na zawsze.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Jumi Seopilot