• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Magazyn akwarium poszukuje redaktorów

Niecodzienną prośbę wystosował niecodzienną prośbę do czytelników wystosował redaktor naczelny "Zeszytów akwarystycznych" - z powodu zbyt dużego nakładu pracy, redakcja nie jest w stanie samodzielnie tworzyć nowych numerów "zeszytów". Z tego też powodu, redakcja poszukuje akwarystów którzy chcieliby pochwalić się swoją rozległą wiedzą na temat akwarystyki i stworzyć artykuły który przerodzi się w treść nowych wydań publikacji. Oczywiście redakcja zapewnia pomoc w redagowaniu tekstów, zdobyciu zdjęć oraz zapewnia honorarium. Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty wydawnictwa Pet Publications. Mamy nadzieję że "świeża krew" odświeży już nudne i zbyt surowe "zeszyty akwarystyczne".

W dalszej części newsa przeczytacie apel redaktora naczelnego Zeszytów akwarystycznych:

Od Redakcji

Szanowni Czytelnicy „Zeszytów Akwarystycznych”! Począwszy od kwietnia 2012 r., na prośbę Wydawcy obejmuję tekę Redaktora Naczelnego tego periodyku. W związku z tym chciałbym zwrócić się do Państwa ze szczególnym apelem. Nasi stali Czytelnicy zapewne zauważyli, że spośród 12 ostatnich edycji ZA byłem autorem lub współautorem aż 7 z nich, w tym również i bieżącej. Nie jest to sytuacja komfortowa ani dla Państwa, ani dla mnie, niemniej, wynikała ona z twardej konieczności. Ku zdumieniu całej Redakcji okazało się bowiem, że niezmiernie trudno jest znaleźć autora chętnego do samodzielnego opracowania całego Zeszytu. Jest to dla mnie o tyleż niezrozumiałe, że zeszyt taki stanowi de facto pojedynczy duży artykuł o ściśle ukierunkowanym temacie. O ile nie mamy większych kłopotów z zapełnieniem różnorodnymi tekstami „Magazynu Akwarium” i „Akwarium”, o tyle ZA okazały się dla nas nadspodziewanie dużym wyzwaniem. W związku z tym chciałbym zwrócić się do wszystkich Czytelników o pomoc w redagowaniu kolejnych edycji tego periodyku. Wiem, że bardzo wielu z Państwa może pochwalić się sukcesami hodowlanymi oraz rozległą wiedzą z poszczególnych dziedzin akwarystyki. Gorąco zachęcam do przelewania tych doświadczeń na papier i dzielenia się nimi z innymi na łamach ZA. Jesteśmy otwarci zarówno na teksty o tematyce słodkowodnej, jak i morskiej. Co więcej, oferujemy pomoc w redagowaniu tekstu oraz – jeżeli zaistnieje takowa konieczność – w znalezieniu do niego materiału ilustracyjnego. Rzecz jasna, oferujemy również stosowne honorarium autorskie za nadesłane materiały.

Tych wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć swoje nazwisko na okładce któregoś z kolejnych Zeszytów Akwarystycznych bardzo proszę o kontakt ze mną i nadsyłanie propozycji tematów. Jestem przekonany, że dzięki Państwa pomocy wspólnie uda nam się tworzyć wartościowy periodyk łączący wysoki poziom merytoryczny z atrakcyjną szatą graficzną oraz ciekawą i urozmaiconą tematyką.

Zachęcam również do przeglądania archiwalnych wydań Zeszytów na ich odrębnej stronie www.zeszytyakwarystyczne.pl. Stworzono tam narzędzie do komunikacji z potencjalnymi autorami. W zakładce „Pomysły” można umieszczać zarówno próbki własnych opracowań, jak i propozycje tematów kolejnych wydań miesięcznika.
Paweł Zarzyński

Redaktor Naczelny „Zeszytów Akwarystycznych”
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Najbardziej płodna rybą to Mola mola z rodziny Molidae, składający do 300 mln sztuk ikry.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Jumi Seopilot