• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Chłodzenie wody w nanoakwarium - urządzenie Aquael NanoCool

O schładzaniu wody w akwarium pisaliśmy na łamach portalu w TYM artykule. Jedną z metod obniżenia temperatury opisaliśmy przewietrzanie akwarium. Medoda ma jedną, zasadniczą wadę - wymaga dość sporo czasu. Można przyspieszyć ten proces montując samodzielnie wykonany wiatraczek, jednak nie każdy potrafi samodzielnie wykonać takie urządzenie. Co zrobić jeżeli fala upałów doprowadza do wrzenia wodę w domowym krewetkarium? Można zaopatrzyć się w wiatraczek Aquael NanoCool. Jak to działa? Zamontowany na szybie wiatraczek wytwarza ruch powietrza nad lustrem wody, wzmagając w ten sposób parowanie a tym samym obniżenie temperatury.

Ze swojej strony  gratulujemy pomysłu i czekamy na "wydajniejszą" wersję NanoCool, którą można stosować w większych zbiornikach.

Sugerowana cena detaliczna rekomendowana przez producenta wynosi 69 zł. Jak dotąd nie znaleźliśmy ofert w sklepach internetowych (nawet na firmowym sklepie Aquaelzoo.pl). Jeżlei uda nam się zdobyć "wentylatorek" zrecenzujemy jego działanie na łamach serwisu rubyakwariowe.com.pl

Poniżej znajdziecie pełny opis producenta:

 

Miniaturowy cooler akwarystyczny służący do chłodzenia wody w zestawach SHRIMPSET i NANO REEF, a także w każdym innym niewielkim akwarium słodkowodnym lub morskim. Ma on postać maleńkiego modułu o wymiarach 4 cm x 4 cm x 4 cm zasilanego kablem z tyczką USB. Jest montowany na krawędzi szyby akwariowej tuż nad lustrem wody. W komplecie dołączony jest specjalny wieszak służący do instalowania urządzenia, można je też umieścić w uchwycie lampek AQUAEL serii DECOLIGHT (jest dopasowane kształtem do ramienia lampki). AQUAEL NANO-COOL wytwarza stały ruch powietrza powodując ruch lustra wody. Dzięki temu zwiększa się jej powierzchnia styku z powietrzem i obniża się jej temperatura. Urządzenie jest w stanie skutecznie zmniejszyć ciepłotę wody w małym akwarium nawet o kilka stopni Celsjusza, co najczęściej okazuje się w zupełności wystarczające do utrzymania optymalnych warunków dla zamieszkujących go zwierząt. Pobiera przy tym zaledwie 1 W energii elektrycznej i nie wytwarza najmniejszego nawet hałasu. Dzięki wtyczce USB istnieje również możliwość podłączenia go nie tylko do sieci elektrycznej, ale np. do gniazda komputera. Świetnie sprawdza się także w terrariach powodując w nich lekki ruch powietrza i jego lepszą cyrkulację.
Miniaturowy wentylator do akwariów:
  • chroni zbiornik (faunę i florę) przed przegrzaniem w letnie dni
  • skutecznie obniża temperaturę wody ( o ~ 2st.C)
  • pomaga utrzymać właściwe warunki termiczne
  • kompatybilny z lampkami serii DECOLIGHT
  • doskonały do małych i średnich akwariów
  • do zbiorników słodkowodnych i morskich
  • wyjątkowo energooszczędny (1,0 W)
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Powierzchnia oceanów wynosi ok. 361 000 000 km2, a ich łączna objętość ok. 1,3 tryliardów litrów.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Jumi Seopilot