• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Oświetlenie Aquael LEDDY

Aquael wprowadził do sprzedaży lampy oparte na diodach LED. To rozwiązanie, jak na nowość przystało, jest dość drogie - ceny, w zależności od mocy lamp wahają się od 149 do 170 zł. Czy takie rozwiązanie opłaca się biorąc pod uwagę zużycie prądu? Czy jest lepsze od lamp Aquael DecoLight?

 

Poniżej prezentujemy opis producenta:

 

Lampy LEDDY to przełom w akwarystycznej technice oświetleniowej. Mają postać płaskich, aluminiowych listew o długości 390, 500 i 540 mm (przystosowane do zbiorników o szerokości odpowiednio 40, 50 i 60 cm). LEDDY 390 jest wyposażony w dwie, zaś LEDDY 500 i 540 w trzy diody LED po 3W każda o podwyższonej emisji świetlnej. Łącznie dają ilość światła porównywalną z tradycyjną 24-25-watową (LEDDY 390) lub 36-watową (LEDDY 500 i 540) świetlówką akwarystyczną. Co więcej, nowe lampy zużywają bardzo mało energii oraz posiadają wyjątkowo długą żywotność (do 50 tys. godzin). Barwa światła została dobrana w taki sposób, aby doskonale odwzorowywała i podkreślała naturalne kolory roślin i ryb (temperatura barwowa ca 6500K). Dzięki nowemu oświetleniu zestaw jest wspaniale oświetlony zużywając przy tym minimalną ilość energii i obniżając tym samym nasze rachunki ze energię elektryczną.
Montaż nowych lamp jest wyjątkowo prosty i może być realizowany na trzy sposoby. Każda z lamp wyposażona jest w adaptery umożliwiające jej instalowanie w oprawach świetlówkowych zamiast świetlówek w tradycyjnych pokrywach akwarystycznych. LEDDY 390 można instalować w ten sposób zamiast świetlówki T8 15W, LEDDY 500 zamiast świetlówki T5 24W, zaś LEDDY 540 zamiast świetlówki T8 18 W. Drugi sposób instalacji polega na zastosowaniu podpórek przystosowanych do zakładania bezpośrednio na krawędzie zbiornika. LEDDY 390 można zainstalować w ten sposób na zbiorniku o szerokości do 44 cm (lub krótszym), LEDDY 500 na zbiorniku do 55 cm, zaś LEDY 540 na zbiorniku do 60 cm. Trzeci sposób montażu polega na zastosowaniu podwieszanych uchwytów, za pomocą których można przykleić listwy do wewnętrznej strony dowolnej pokrywy akwariowej. Tak szeroka gama możliwości czyni lampy LED wyjątkowo uniwersalnymi i przydatnymi w bardzo wielu modelach i rozmiarach zbiorników akwariowych.

  • nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED
  • naturalne barwy ryb i roślin
  • trzy sposoby instalacji (adapter T5/T8, wieszak do pokrywy, stojak na akwarium)
  • bardzo długa żywotność
  • wyjątkowo wysoka wydajność świetlna
  • energooszczędne

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Początki akwarystyki datowane są na ponad 2,5 tys. lat przed naszą erą.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Jumi Seopilot