• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Brzanka Schwanenfelda (Barbus schwanenfeldi)

 

 

 

systematyka karpiowate
pochodzenie Azja południowo-wschodnia
temperament spokojna, stadna ryba
pokarm roślinny
miejsce w zbiorniku środek
wielkość akwarium 100 cm (160 litrów)
woda miękka, lekko kwaśna
temperatura 22 - 25 °C
pH 6,0 - 7,7 pH
rozmiar ryby 35 cm
opis Wymaga wolnej przestrzeni do pływania, otoczonej strefami obsadzonymi bujną roślinnością. Minimalna długość akwarium dla tej aktywnej ryby powinna wynosić ok. 1 metra. Brzanki te są bardzo skoczne, dlatego konieczne jest szczelne przykrycie zbiornika. Preferują wodę miękką i dosyć starą. Inne warunki nie są znaczące. Gdy tylko zapewnimy mu wystarczająco dużo
miejsca, wodę dobrej jakości i odpowiednią dietę, wówczas ten niewielki osobnik, taki jak te, które zwykle widzimy w sprzedaży, w ciągu kilku miesięcy osiągnie długość około 15 cm. Jeśli warunki w akwarium (łącznie z jego wymiarami) przystosowane będą do zmieniających się potrzeb ryb, po pewnym czasie urosną one do 35 cm.  Ponieważ dorosłe osobniki lubię pływać w stadzie, większość akwariów jest dla nich zbyt mała.

Akwarium powinno być znacznie większe niż te standardowo spotykane u hobbystów. Sprostanie wymaganiom tych rybek, np. zaspokojenie ich upodobania do życia w ławicy, jest szczególnie trudne.
Brzanka Schwanenfelda, rosnąc, nie traci swej dekoracyjności, co jest rzadkością wśród ryb akwariowych. Oznacza to, że duże osobniki prezentują ubarwienie, jakie zwykle spotyka się u młodych ryb. Poza tym otrzymane w wyniku hodowli odmiany o złotym tułowiu i intensywniej czerwonych płetwach przyczyniły się do jeszcze większej atrakcyjności i popularności tego gatunku.

dymorfizm płciowy brak widocznego

rozmnażanie nie udało się dotąd rozmnożyć w warunkach domowych

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Pielęgnice zebry żyją w związku monogamicznym, para zostaje ze sobą na zawsze.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Jumi Seopilot