• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Brzanka wysmukła (Barbus titteya)

 

 

 

systematyka karpiowate
pochodzenie Azja południowa: Sri Lanka
temperament spokojna, stadna ryba
pokarm roślinny, suchy, żywy, mrożony
miejsce w zbiorniku środek
wielkość akwarium 60 cm (50 litrów)
woda miękka, lekko kwaśna
temperatura 22 - 24 °C
pH 6,0 - 7,5 pH
rozmiar ryby 5 cm
opis Gatunek ten jest nieco bardziej płochliwy od pozostałych brzanek, dlatego też ważne jest zapewnienie mu, poza wolną przestrzenią do pływania, stref obsadzonych gęstą roślinnością.
W przeciwieństwie  do pozostałych brzanek ta nie jest typową rybą ławicową. Jeżeli w zbiorniku ryby utrzymywane są w grupie, naturalnie zajmą one własną, odrębną przestrzeń, jednak zachowany zostanie pewien dystans między osobnikami. Nie oznacza to, że brzanka ta powinna być hodowana pojedynczo, ale raczej, że powinno się jej zapewnić odpowiednią przestrzeń, aby osobniki zdołały zachować komfortową dla nich odległość. Podczas tarła samiec intensywnie się wybarwia i aktywnie prezentuje się przed bardziej krągłą, mniej barwną, samicą. Kolory te wyglądają szczególnie efektownie, jeżeli po¬wierzchnię akwarium pokrywa warstwa roślinności, osłaniająca jego część przed intensywnym światłem.
Poza formą dziką można spotkać również odmianę albinotyczną.

dymorfizm płciowy Różnica w ubarwieniu. Samiec czerwony, samica jasnobrązowa.
rozmnażanie Ryba ta rozrzuca ikrę w roślinach o pierzastych liściach. Para tarlaków przejawia tendencję do pożerania ikry. Wykluwanie następuje po ok. jednym dniu.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Danio pręgowane potrafi zregenerować swoje uszkodzone serce. W jego sercu znajdują się komórki progenitorowe odbudowujące uszkodzoną tkankę serca.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Jumi Seopilot

narożnik
narożniki meble do salonu najwięcej ofert w jednym miejscu radość zakupów i bezpieczeństwa dla każdej transakcji kup teraz
bartekmeble.pl