• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Błyszczyk brylantowy (Moenkhausia pittieri)

 

 

 

systematyka kąsaczowate
pochodzenie Ameryka południowa: jezioro Valencia w Wenezueli
temperament spokojna, aktywna
pokarm roślinny, suchy, żywy, mrożony
miejsce w zbiorniku środek, góra
wielkość akwarium 60 cm (50 litrów)
woda miękka, lekko kwaśna
temperatura 24 - 28 °C
pH 6,0 - 7,0 pH
rozmiar ryby 6 cm
opis Ta aktywna, stadna ryba potrzebuje dużej otwartej przestrzeni do pływania, ale już niekoniecznie gęsto obsadzonych roślinnością boków i tyłu akwarium, preferowanych przez inne kąsaczowate. Oczywiście gustownie urządzone wnętrze zbiornika wpłynie korzystnie na prezentowanie się tych pięknołuskich ryb. Woda powinna być miękka i kwaśna, najlepiej z dodatkiem garbników. Oświetlenie niezbyt jaskrawe.
Błyszczyki brylantowe, mimo sporej ruchliwości, są pokojowo usposobione względem innych ryb, toteż się nadają do akwariów wielogatunkowych. Zwykle poruszają się w środkowej i górnej części zbiornika.

dymorfizm płciowy Samce,mają pełniejszą płetwę grzbietową i odbytową oraz większą liczbę połyskujących („brylantowych") łusek na ciele.

rozmnażanie Temu rozrzucającemu ikrę gatunkowi o skłonnościach do jej zjadania należy zapewnić wodę miękką i kwaśną. Zaleca się zaciemnienie akwarium, po czym stopniowe intensyfikowanie oświetlenia. Wylęg trwa dwa do trzech dni.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Szczęki piranii mogą być używane jako nożyczki do obcinania włosów. Plemiona żyjące w Amazonii używają tego narzędzia do strzyżenia.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Jumi Seopilot

dietetyczny catering Zdrowe!
Czy wiesz że łatwiej zrzucić zbędne kilogramy i osiągnąć wymarzoną wagę jeśli zmienisz swoją dietę? Sprawdź nas! Ugotujemy za Ciebie smacznie i zdrowo.
zdrowe.co