• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Akara z Maroni (Cleithracara maronii)

 

 

 

systematyka pielęgnicowate
pochodzenie Ameryka południowa: Gujana, Surinam
temperament spokojna
pokarm roślinny, suchy, żywy, mrożony
miejsce w zbiorniku środek
wielkość akwarium 120 cm (200 litrów)
woda miękka, lekko kwaśna
temperatura 22 - 26 °C
pH 6,5 - 7,2 pH
rozmiar ryby 15 cm
opis Ta spokojna ryba wymaga dużego akwarium ze względu na sporą wielkość, jaką osiąga. W zbiorniku powinny się znajdować kępki roślinności, jaskinie i inne kryjówki, duże, płaskie lub okrągłe kamienie oraz wolna przestrzeń do pływania.
To duża, a przy tym jedna z najspokojniejszych pielęgnic. W przeciwieństwie do innych pielęgnic jest płochliwa, dlatego potrzebuje odpowiednich kryjówek. Doskonale się nadaje do dużego akwarium wielogatunkowego, w którym zamieszkają inne średnie lub duże osobniki. Spokojne usposobienie dotyczy także traktowania narybku, który można zwykle pozostawiać |z rodzicami aż do sześciu miesięcy - po tym czasie jednak dzieci i rodzice stają się potencjalnymi rywalami.

dymorfizm płciowy Samce są zazwyczaj większe oraz mają dłuższą płetwę grzbietową i odbytową.
rozmnażanie Mimo spokojnego usposobienia ryby w okresie godowym przejawiają zachowania terytorialne. Kleistą ikrę składają na wcześniej oczyszczonym płaskim lub zaokrąglonym kamieniu, po czym rodzice chronią ją, a później narybek.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Niektóre morskie krewetki np. Lysmata amboinenensis są swoistymi sanitariuszami - wynajdują i zjadają pasożyty w ciele ryby, która zwykle chętnie poddaje się takiej kuracji.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Jumi Seopilot