• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Akara z Porto Alegre (Cichlasoma portalegrensis)

 

 

 

systematyka pielęgnicowate
pochodzenie Ameryka południowa: Boliwia, Brazylia, Gujana, Paragwaj i Wenezuela
temperament agresywna
pokarm suchy, żywy, mrożony
miejsce w zbiorniku środek
wielkość akwarium 120 cm (200 litrów)
woda miękka, lekko kwaśna
temperatura 19 - 26 °C
pH 6,0 - 7,0 pH
rozmiar ryby 15 cm
opis Wytrzymała ryba, dobrze nadająca się dla początkujących akwarystów - łatwa w hodowli, karmieniu i rozmnażaniu. Określanie płci nastręcza trudności, dopóki ryby nie są gotowe do rozrodu, kiedy to samiec przybiera odcień zielonkawy, a samica - brązowawy. Należy umieścić w akwarium kamienie i kawałki drewna, tworząc osłonięte miejsca na kryjówki i teren odbywania tarła. Rośliny muszą należeć do wytrzymałych gatunków.
Młode i podrastające osobniki można hodować w akwarium obsadzonym różnymi gatunkami roślin, lecz gdy zaczynają osiągać swą ostateczną wielkość (choćby mniejszą niż maksymalna odnotowana), w akwarium pozostaną wyłącznie wytrzymałe rośliny. Dekoracja powinna składać się z jaskiń, korzeni oraz płaskich lub okrągłych kamieni. Woda powinna być miękka i lekko kwaśna, do obojętnej.

dymorfizm płciowy niemożliwy do okreslenia

rozmnażanie Należy umieścić ryby w wodzie o odczynie lekko kwaśnym, miękkiej lub średnio twardej i dość ciepłej (25-26°C). Jaja składane są na płaskich powierzchniach, a opiekę nad potomstwem sprawują obydwoje rodzice. Młode łatwo wykarmić, podając im typowy pokarm dla narybku.

 

Komentarze   

 
0 #1 Guest 2011-04-19 17:44
w artykule napisano,że oboje rodzice opiekuja się narybkiem. u mnie młode drugi dzień poruszaja się po całym zbiorniku i dziś zaobserwowałam ,że samica zjada narybek. odłowiłam rodziców do innego zbiornika. nie zaszkodzi to maluchom prawda? w końcu to nie ssaki?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Węgorz Elektryczny to mała elektrownia - moze wytwarzać napięcie dochodzące do 300-600V i natężeniu poniżej 1A.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Jumi Seopilot