• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności

Włamanie na stronę

Ostatnio miało miejsce włamanie na stronę RybyAkwariowe.com.pl. Z tego względu witryna nie była dostępna przez 2 dni a doprowadzenie jej do stanu przed atakiem zajmie administratorom jeszcze 2-3 dni. Przepraszamy za niedogodności. Postaramy się aby strona jak najszybciej powróciła do swojej świetności. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości.

Atak odbył się przez jeden z zainstalowanych komponentów a zainfekowaniu uległy pliki na serwerze. Na szczęście zabezpieczenie baz danych sprawiło że nie doszło do zniszczenia ani wycieku treści (w tym kont użytkowników). Atak był przeprowadzony z Rosji oraz Indonezji. Aktualnie nie ma możliwości wyświetlenia strony z  IP przydzielonych do tych obszarów.

 

"Żywe" breloczki w Chinach

W Chinach zapanowała nowa, okrutna moda - na ulicach Pekinu można kupić "breloczki" z żywymi rybami, jaszczurkami i żółwiami. Ten okrutny proceder stał się popularny z powodu wierzeń że posiadanie takiego amuletu przynosi szczęście.  Władze nie reagują na ten proceder ponieważ nie uznają praw zwierząt a "hodowlę" w tak małym zbiorniku nie uważają za niehumanitarną. Nie ma dla nikogo znaczenia fakt, że rybka (lub inne, biedne zwierzę) nie jest w stanie przeżyć jednej doby z zamkniętym, foliowym zbiorniku.

"Amulety" można kupić w cenie 10 yuanów (ok 5 zł) i stały się, niestety, popularną pamiątką z Chin. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć przedstawiających ten makabryczny proceder.

 

Zmarł Gunther Eheim - założyciej firmy EHEIM

W sobote, 2 lutego 2013 roku, zmarł wynalazca filtra kubełkowego i założyciel firmy Eheim - Gunther Eheim. Żył 93 lata. Pozostawił syna i dwie córki, oraz żoną Marianne, z którą był żonaty od kilkudziesięciu lat. Pogrzeb odbył się W czwartek 07.02.2013. Rodzinie Pana Gunthera Eheima składamy szczere kondolencje.

Należał do pionierów XX wieku. Był genialnym inżynierem, typowy majsterkowicza i wynalazcą. Małą, skromną, rodzinnę firmę przekształcił w widącego producenta na rynku filtrów akwarystycznych. Grupa EHEIM jest dziś chyba najbardziej uznanym dostawcą akwariów, urządzeń i akcesoriów. Marka EHEIM stała się międzynarodowym synonimem i utożsamiana jest z produktami najwyższej jakości.
 

Nagroda dla firmy TROPICAL

22 lutego w ramach targów Animal Market w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród konkursu Top Innowacje. W czwartej edycji tego prestiżowego wydarzenia organizowanego przez „Rynek Zoologiczny” został wyróżniony produkt - NANOVIT GRANULAT. Gratulujmy firmie Tropical za to wyróżnienie.
 

XIII Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR


W dniach 10.05.2013 - 12.05.2013, w Centrum Konferencyjno–Wystawiennicze MTŁ w łodzi, odbędą się targi Zoologiczne PET FAIR. Tematem przewodnim targów będą: 
 • sprzęt i akcesoria do hodowli i pielęgnacji zwierząt domowych
 • pożywienie dla zwierząt
 • zabawki dla zwierząt
 • odżywki, lekarstwa i preparaty farmaceutyczne dla zwierząt
 • sprzęt i artykuły weterynaryjne
 • artykuły rymarskie dla psów, kotów i koni
 • ryby akwariowe, gady, płazy, ptaki, drobne gryzonie
 • akwaria, terraria, klatki wraz z wyposażeniem
 • rośliny akwariowe i tropikalne
 • okazy kolekcjonerskie
 • wydawnictwa związane z hodowlą zwierząt domowych (poradniki, albumy, czasopisma)
 

XI Targi ZOO-Botanika 2012

W dniach 14-16 września, we Wrocławiu, odbędie się 11 edycja targów Zoo-Botanica. Organizator, wraz z głównymi sponsorami: firmami Tropical oraz Tetra, zaplanował szereg atrakcji dla miłośników akwarystyki. Podczas trwania wystawy odbedzie się:

 

Konkurs fotograficzny - Skalar 2012

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pierwszym Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Skalarów 2012. Konkurs jest organizowany przez amerykańskie stowarzyszenie "Angelfish Breeders Group". Swoje zdjęcia, wraz z danymi kontaktowymi, można przesyłać do końca sierpnia na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Głównym sponsorem konkursu jest rodzima firma Tropical. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.angelfishbreeders.org (wersja angielska) oraz na stronie sponsora www.tropical.com.pl

Zachęcamy wszystkich hodowców do zgłoszenia zdjęć swoich podopiecznych!
 

Magazyn Akwarium wycofany z dystrybucji RUCH i Kolporter

 

Otrzymaliśmy informację że Magazyn Akwarium został wycofany ze sprzedaży największych sieci dystrybucyjnych "Ruch" oraz "Kolporter". Magazyn będzie dostępny wyłącznie poprzez prenumeratę oraz w sieci sklepów Empik. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawię redakcję MA. Poniżej odpowiedź jaką otrzymaliśmy:

 

Magazyn akwarium poszukuje redaktorów

Niecodzienną prośbę wystosował niecodzienną prośbę do czytelników wystosował redaktor naczelny "Zeszytów akwarystycznych" - z powodu zbyt dużego nakładu pracy, redakcja nie jest w stanie samodzielnie tworzyć nowych numerów "zeszytów". Z tego też powodu, redakcja poszukuje akwarystów którzy chcieliby pochwalić się swoją rozległą wiedzą na temat akwarystyki i stworzyć artykuły który przerodzi się w treść nowych wydań publikacji. Oczywiście redakcja zapewnia pomoc w redagowaniu tekstów, zdobyciu zdjęć oraz zapewnia honorarium. Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty wydawnictwa Pet Publications. Mamy nadzieję że "świeża krew" odświeży już nudne i zbyt surowe "zeszyty akwarystyczne".

W dalszej części newsa przeczytacie apel redaktora naczelnego Zeszytów akwarystycznych:

 

Kulom STOP! - Akcja Magazynu AkwariumRedakcja Magazynu Akwarium rozpoczyna akcję mającą na celu sprzeciw przeciwko trzymaniu ryb w okrągłych pseudo-akwariach zwanych potocznie "kulami". Na początek redakcja Magazynu akwarium zaplanowała emisję najnowszego numeru z kontrowersyjną okładką pokazującą problem jakim jest męczenie zwierząt poprzez stosowanie takiego "akwarium".
Naszym zdaniem akcja jest słuszna, porusza bardzo poważny problem jakim jest powszechne stosowanie kulistych zbiorników. Hodowanie zwierząt w tego typu zbiornikach jest zakazane w kilku krajach (np Niemcy i Szwecja), niestety w Polsce brakuje odpowiednich regulacji prawnych. Zdajemy sobie sprawę że popularność "kul" wynika z niewiedzy młodocianych akwarystów a nie ze złych chęci, dlatego wymagane są akcje społeczne mające na celu uświadamianie klientów - przede wszystkim w sklepach akwarystcznych.
Zastanawia nas jaki wpływ będzie miało całe przedsięwzięcie na relacje z największym, polskim producentem kulistych zbiorników - firmą Aquael, która jest jednym z głównych reklamobiorców.
Akcję popieramy i będziemy wspierać działanie redakcji MA. 
Poniżej znajdziecie 2 projekty - jeden z nich zostanie wybrany na okładkę najnowszego numeru MA:
 


Strona 1 z 3

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Największa ryba świata to rekin wielorybi (Rhincodon typus) osiaga do 20m długości i waży do 25 ton.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 

Jumi Seopilot