• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Produkty akwarystyczne

Oświetlenie Aquael LEDDY

Aquael wprowadził do sprzedaży lampy oparte na diodach LED. To rozwiązanie, jak na nowość przystało, jest dość drogie - ceny, w zależności od mocy lamp wahają się od 149 do 170 zł. Czy takie rozwiązanie opłaca się biorąc pod uwagę zużycie prądu? Czy jest lepsze od lamp Aquael DecoLight?

 

Poniżej prezentujemy opis producenta:

 

 

RED MICO COLOUR STICKS - pokarm wybarwiający

Firma Tropical wprowadziła do swojej oferty pokarm RED MICO COLOUR STICKS – intensywnie i naturalnie wybarwiający pokarm w postaci pływających pałeczek. Specjalnie dobrane kształt i barwa sprawiają, że pokarm do złudzenia przypomina czerwone larwy komara. Pałeczki można wprawić w ruch za pomocą prądów wytworzonych przez filtr w akwarium – poruszają się wówczas przy powierzchni wody, zachęcając ryby do pobierania karmy.
 

Tropical Malawi Chips

 

Firma Tropical wprowadziła do sprzedaży pokarm przeznaczony specjalnie dla pyszczaków z jeziora Malawi. Poniżej prezentujemy opis producenta.

Przedstawiamy Państwu nową karmę dla pyszczaków z jeziora Malawi – MALAWI CHIPS. Podczas prac nad nowym produktem uwzględniono szczególne preferencje pokarmowe ryb należących do rodzajów: Cyathochromis, Cynotilapia, Gephyrochromis, Iodotropheus, Labeotropheus, Maylandia, Melanochromis, Metriaclima, Petrotilapia, Pseudotropheus oraz innych roślinożernych i wszystkożernych pielęgnic. Ma to swoje odzwierciedlenie w urozmaiconym składzie i odpowiednim kształcie chipsów. Wśród składników MALAWI CHIPS znalazły się:

 

 

Aquael LEDDY - zestaw akwariowy z oświetleniem LED

Aquael wprowadził do sprzedaży nowe zestawy akwariowe dla początkujących akwarystów, wyposażone w pokrywę z oświetleniem LED. Firma Aquael od kilku miesięcy sprzedaje świetlówki LED jednak dodawanie ich do zestawu akwariowego to nowość na polskim rynku. Niewątpliwą zaletą stosowania świetlówek LED jest bardzo niskie zużycie energii elektrycznej - zaledwie 6 W.


Poniżej przedstawiamy opis producenta:  
 

OXYPRO QUIET 150 - bezgłośne napowietrzanie

Nic tak nie denerwuje rodziny akwarysty jak zachlapane wodą mieszkanie, wszechobecne baniaki z wodą do podmiany oraz ....irytujący dźwięk napowietrzacza. Firma Aquael postanowiała wesprzeć w tym temacie swoich klientów i wprowadziła do sprzedaży nowy, ultracichy "brzęczyk" - OXYPRO QUIET 150. Producent zapewnia że urządzenie jest niemal bezgłośne, a mimo niewielkiego poboru prądu (tylko 2W) jest niezwykle wydajny. Cena urządzenia wynosi około 100 zł. Czy zdobędzie serca  Poniżej pełny opis producenta:

aquael_oxypro-150-with-package

 

Groty dla krewetek oraz glonojadów

Firma, i zarazem portal akwarystyczny akwarium.info.pl, wprowadziła do sprzedaży gliniane groty dedykowane dla krewetek oraz glonojadów. Wedle zapewnień producenta groty wykonane są w wysokiej jakości, ręcznie wyrabianej, czarnej gliny wypalanej w temperaturze około 1000C. Taka dekoracja jest świetną kryjówką dla krewetek słodkowodnych a groty dla glonojadów sa niezbędne aby przeprowadzać rozród tych ryb.

Rurki dostępne są w rozmiarach: 5 i 10 cm długości z prześwitem do 2 cm, groty dla glonojadów sa dostępne w 3 rozmiarach od 10 do 15 cm.

Gratulujemy inicjatywy i czekamy kiedy rurki i groty pojawią się w sklepach.

Poniżej galeria oferowanych rurek i grot.

 

Tropical Weekend Food

Firma Tropical wypuściła na rynek tabletki weekendowo-wakacyjne. Producent zapewnia że tabletni nie wpływają na jakość wody jednak zastrzega że pokarm wolno stosować wyłącznie w stabilnych zbiornikach. Produkt wydaje się być dobrym, dużo tańszym od karmników eletronicznych, rozwiązaniem. Jak się sprawuje w rzeczywistości? Jak tylko przetestujemy tę nowość od Tropicala, zamieścimy recenzję na łamach portalu.

Poniżej krótki opis producenta:
 

Chłodzenie wody w nanoakwarium - urządzenie Aquael NanoCool

O schładzaniu wody w akwarium pisaliśmy na łamach portalu w TYM artykule. Jedną z metod obniżenia temperatury opisaliśmy przewietrzanie akwarium. Medoda ma jedną, zasadniczą wadę - wymaga dość sporo czasu. Można przyspieszyć ten proces montując samodzielnie wykonany wiatraczek, jednak nie każdy potrafi samodzielnie wykonać takie urządzenie. Co zrobić jeżeli fala upałów doprowadza do wrzenia wodę w domowym krewetkarium? Można zaopatrzyć się w wiatraczek Aquael NanoCool. Jak to działa? Zamontowany na szybie wiatraczek wytwarza ruch powietrza nad lustrem wody, wzmagając w ten sposób parowanie a tym samym obniżenie temperatury.

Ze swojej strony  gratulujemy pomysłu i czekamy na "wydajniejszą" wersję NanoCool, którą można stosować w większych zbiornikach.

Sugerowana cena detaliczna rekomendowana przez producenta wynosi 69 zł. Jak dotąd nie znaleźliśmy ofert w sklepach internetowych (nawet na firmowym sklepie Aquaelzoo.pl). Jeżlei uda nam się zdobyć "wentylatorek" zrecenzujemy jego działanie na łamach serwisu rubyakwariowe.com.pl

Poniżej znajdziecie pełny opis producenta:

 

Oświetlenie DecoLight LED

Firma Aquael wprowadziła do sprzedaży produkt którym się nie pochwaliła w prasie branżowej ani w internecie. Mowa o oświetleniu LED dedykowanym do mikroakwariów oraz krewetkariów. Producent chwali się żywotnością świetlówki (nawet 50 tys godzin) co w porównianiu do bardzo awaryjnych modułów Ecolight jest dużym atutem. Jaka jest barwa światła oraz jak sprawuje się w praktyce? Tego jeszcze nie wiemy tym bardziej że moduł nie jest dostępny w sklepach akwarystycznych.

 

Akwaria Hello Kitty z Aquaela

Firma Aquael wprowadza do sprzedaży akwaria obrendowane marką Hello Kitty. Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się absurdalny - który z akwarystów chciałby mieć w salonie różowe akwarium? Jednak po chwili zastanowienia pomysł nie wydaję się taki zły - jest to świetny sposób na zaszepienie swojej córeczce zamiłowania do akwarystyki.

 


Strona 1 z 2

Adsense

WINIETOWA


Wyszukiwarka

Ankieta

Jakiej pojemności masz akwarium?
 

Czy wiesz że: Węgorz Elektryczny to mała elektrownia - moze wytwarzać napięcie dochodzące do 300-600V i natężeniu poniżej 1A.

Phoca - Google AdSense Easy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Jumi Seopilot

zbiorniki bezodpływowe
biuletyn informacji publiczne urzędu gminy mińsk mazowiecki